Masözde Bulunması Gereken Özellikler Nelerdir?

Masaj herkes için bir ihtiyaçtır. Günümüzde bu ihtiyacı karşılayabilmek için pek çok masaj salonu açılmaktadır. Bu masaj salonları arasında tercih yaparken kişilerin göz önünde bulundurması gereken kimi kıstaslar vardır. Bunlardan ilki masaj salonunun temiz olup olmadığıdır. Daha sonra masaj salonlarının masaj esnasında kullandığı yağlar ve diğer malzemelerin kalitesi gelmektedir. Bakırköy Masaj Salonu gibi ciddi kuruluşlar masaj için gerekli olan her malzemenin kaliteli olmasına özen göstermektedir fakat kimi masaj salonları daha fazla para kazanabilmek için kalite standardından ödün vermekte hiçbir sakınca görmezler. Masaj salonu seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise masaj salonunun çalıştırdığı masözlerdir.

Bir masajın sağlıklı ve rahatlatıcı olabilmesi için masajı yapan kişinin alanında yetkin olması ve fiziksel şartlarının masaj yapmaya uygun olması gerekmektedir. Masaj kas dokusu üzerinde doğrudan etkili olduğu ve tıbba yardımcı bir alan olduğu için masaj yapan kişinin mutlaka alanında eğitim almış uzman bir kişi olması gerekmektedir. Bakırköy Masaj Salonu gibi işini ciddiyetle yapan kurumlar bünyelerinde kesinlikle masaj sertifikası olmayan elemanları çalıştırmaz. Bir masözün eğitimini almasının yanı sıra başta elleri olmak üzere fiziksel özelliklerinin bir takım kriterlere uygun olması gerekmektedir. Öncelikle bir masözün müşterilerine daha iyi hizmet verebilmesi için güçlü ve dayanıklı bir bünyeye sahip olması gerekmektedir.

Bakırköy Masaj Salonu çalıştırdığı masözlerin en çok ellerine dikkat etmektedir. Kişinin yaptırdığı masajdan keyif alabilmesi için masözün ellerinin sıcak, esnek ve de büyük ve kuvvetli bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Ayrıca tırnak uçlarının sivri ve ince değil geniş ve düz olması gerekmektedir. Ayrıca masözlerin tırnak boyları kısa olmak zorundadır. İyi bir masözün iki elini de aynı derece de aktif kullanabilmesi gerekmektedir ve bileklerinin yorulmaması için güçlü ve kalın olması gerekmektedir. Masaj yapacak kişi insan anatomisini bilmesi gerekmektedir. Masaj yapan kişi aynı zamanda hijyenine ve dış görüntüsüne dikkat etmelidir. Kıyafetleri her zaman temiz ve ütülü olmalı ve ellerini her masajdan önce ve sonra yıkamalıdır.