Masajın Vücuda Etkileri

Masajın vücudu hem fizyolojik hem de psikolojik anlamda çok fazla etkisi vardır. Masajın asıl etkisi kasların arasında bulunan lenf damarlarının içindeki sıvıyı ve kan akışını hızlandırmasıdır. Aynı zamanda masaj sağladığı hızlı kan akışı etkisi ile damar, sinir ve hormonal yapıların hücre faaliyetlerini düzenler. Düzenli salgılanan doku hormonları ile kılcal damarlar genişler. Masaj sırasında derinin üstüne yapılan ovma hareketleri sayesinde cilt daha fazla gerginleşir ve canlı görünür. Bütün vücut üzerinde yatıştırıcı bir etki bırakır. Şişli Masaj Salonu yapılan kaliteli bir masajın ter bezlerindeki ter üretimin artmasına ve bu sayede üre gibi atık maddelerin vücuttan daha kolay atılmasına yardımcı olduğunu dile getirir.

Lenf drenajını arttıran masaj daha fazla idrar atılmasını sağlar ve bu sayede vücut bünyesinde barındırdığı zararlı atıklardan daha hızlı kurtulur. Kalınbağırsağın daha hızlı ve düzenli çalışmasına yardımcı olan masaj gaz problemlerinin çözülmesine yardımcı olur. Sinirlerin ve kasların gevşemesine neden olan masaj kas ve sinir ağrılarının azalmasını sağlar. Hücre yenilenmesinin hızlanmasına yardımcı olan masaj yaraların daha hızlı iyileşmesine neden olur. Vücudun yenilenmesine neden olduğu için masaj kişinin daha sağlıklı bir uyumasına ve daha dinç kalkmasına neden olur. Masaj günün her saati yapılabilir fakat Şişli Masaj Salonu fırsatı olan kişilerin masajı sabah ya da öğle saatlerinde yaptırmasını tavsiye eder.

Genel masajı haftada bir kere uygulamak yeterli olacaktır fakat kişi isterse haftada 2 ve ya 3 kere yaptırmasında bir sakınca yoktur. Şişli Masaj Salonu genel masajları 30 ile 45 dakikalık kısmı masajları ise 15 ile 20 dakikalık zaman aralıklarında yapar. Genel masajlardan önce masaj yaptıracak kişi tok karınla masaj yaptırmaya gelmemelidir ve bütün masajlardan önce masajın yapılacağı kişi tuvalete gitmelidir. Masaj yaparken derinin yüzeyinde ki gerilimin azalması için mutlaka kayganlaştırıcı bir madde kullanılmalıdır. İşini kaliteli yapan masaj salonları kayganlaştırıcı madde olarak müşterinin cildine ve kaslarına iyi gelecek rahatlatıcı ve aromatik yağlar seçer. Kullanılan yağarın anti- alerjik olması çok önemlidir.