Masajın Faydaları

Neredeyse 3000 yıllık tarihi olan masajın insan vücuduna yüzlerce faydası vardır. Vücuttaki kan dolaşımını arttıran masaj; yaraların iyileşmesine, vücutta oluşan kas spazmlarına, uykunun düzene girmesine, migren ve hipertansiyona bağlı olarak oluşan baş ağrılarına, kabızlığa ve hatta adet dönemi sancılarına kadar pek çok şikayete iyi gelmektedir. Masaj bir lüks olmaktan ziyade her bünyenin düzenli bir ihtiyacıdır ve sadece alanında uzman kişiler tarafından yapıldığında olumlu etkiler göstermektedir. Tuzla Masaj Salonu müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için bünyesinde sertifikalı masörler çalıştırmaktadır.  Tıpa yardımcı bir alan olarak kabul edilen masajı alanında yeterli eğitim almamış, yetkin olmayan kişilere yaptırmanın insan salığı için hiçbir yararı yoktur.

Uzman kişiler tarafından yapılan masajın fizyolojiye olduğu kadar psikolojiye de faydası vardır. Masaj sayesinde insan vücudunun yorgunluğunun ve gerginliğinin giderilmesine bağlı olarak kişi daha olumlu ve neşeli bir insana dönüşür. Ayrıca masaja bağlı olarak daha canlanmış ve zinde bir vücuda sahip olan kişinin iş yapma motivasyonunun arttığı da bir gerçektir. Tuzla Masaj Salonu düzenli olarak masaj yaptıran müşterilerinin vücutlarındaki olumlu değişimin ruh haline de yansıdığını dile getirdiklerini belirtiyor. Masajın panik atak kontrolünün sağlanmasına, uykunun düzene girmesine ve de öfke kontrolüne yardımcı olmaktadır. Masajın insan sağlığı için oldukça yararlıdır ama masajın yapılmaması gereken bazı durumlarda vardır.

Vücutta kaynamamış bir kemik varsa masaj kemiğin daha çok hasar görmesine ve ciddi doku zedelenmelerine neden olabilir. Bunun dışında Tuzla Masaj Salonu varis hastalarının, her hangi bir ateşli hastalığa sahip olan kişilerin ve hamilerin özellikle karın bölgesine masaj yaptırmaması gerektiğini dile getiriyor. Bazı durumlarda ise masajın çok daha büyük hassasiyetle yapılması gerekir. Kalp yetmezliği olanlar, manik depresif hastaları, tendomla ilgili ameliyat geçirenler ve de geçici felç geçirenler bu konularda masörünü mutlaka bilgilendirmelidir. Masajın sağlıklı ve rahatlatıcı bir şekilde geçmesi için bu son derece önemli bir husustur. Aksi takdirde sağlığınız için yaptırdığınız masaj hem daha fazla sağlık sorununa neden olabilir hem de vücudunuzda kalıcı hasarlar oluşmasına neden olabilir.