Masaja Giderken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor?

Çok sayıda insan tedavi amacıyla ya da günlük hayatın yorgunluğunu stresini atmak için masaj salonlarına gidiyorlar. Pek çok insanda masaj salonuna giderken neler yapması, ne giymesi gerektiğini ya da günün hangi saatlerinde masaj yaptırmanın daha iyi olduğunu bilmedikleri için masaja gitmeye çekiniyor. Pendik Masaj Salonu masaj yaptırmaya gelirken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta olduğunu ama bunları uygulamanın hiçbir insan için zor olmadığı belirtiyor. Masaja gelmeden önce randevu almak şart çünkü neredeyse bütün iyi masaj salonları yoğun oldukları için randevu sistemi ile çalışıyor. Masaja başlamadan önce masaj yaptıracak olan kişinin herhangi bir sağlık sorunu varsa bunu masörünüze söylemeniz gerekmektedir.

Masaj salonuna tam zamanında gelmeniz beklememeniz açısından yararlı olacaktır. Pendik Masaj Salonu masaja gelen müşterilerinden vücutlarına herhangi bir parfüm ve ya esans sürmemelerini istemektedir. Bu sayede seans sırasında kullanılan arometerapik özelliği olan yağların etkisi azaltılmamış olur. Masajda alacağınız rahatlama hissini arttırmak için o zaman zarfı boyunca dış dünya ile ilişkinizi mümkün olduğunca kesmenizde yarar var. Bunu yapmak için yakınlarınıza masajda olduğunuzu haber vererek masaj süresi boyunca telefonunuzu kapatabilirsiniz. Masaj öncesinde tuvalet ihtiyacınızı gidermeli ve de masajdan 2 saat önce bir şeyler yiyip içmeyi bırakmalısınız.  Masaj esnasında mümkün olduğunca rahatlamanız gerekmektedir. Bu yüzden masörünüze sizi rahatsız eden bir durumu söylemelisiniz fakat sohbeti abartmamaya özen gösterin. Konuşmak yerine gözlerinizi kapatıp rahatlamayı tercih edin.

Masaj esnasında masörünüzün size rahat temas edebilmesi için bikini ya da mayo giymenizde fayda var. Pendik Masaj Salonu eğer rahat edebilecekseniz masajınızı çıplak bir şekilde de yaptırabileceğinizi belirtiyor. Pek çok kişi masajı bittikten hemen sonra masaj koltuğundan kalkmak ister. Acele etmeyin yaptırdığınız masajın etkisini vücudunuzda hissetmek için birkaç dakika daha uzanmanızda fayda olacaktır. Pek çok kişi masaj esnasında bütün vücut kusurlarının ortada olacağını düşündüğü için gerilir. Bunun size hiçbir faydası olmayacaktır. Unutamayın ki karşınızda ki kişi sizi yargılamak için değil sizin rahatlamanıza yardımcı olmak için orada.