Masaj Ortamı Nasıl Olmalıdır?

Masaj yaptırırken dikkat edilmesi gereken özelliklerden biride hiç şüphesiz masajın yapılacağı ortamdır. İçinde bulunduğumuz her durum adapte olabilmemiz için ortam ve ambiyans çok önemlidir. İyi bir masaj salonunda olması gerekenleri Çekmeköy Masaj Salonu şu şekilde sıralıyor. Masaj için ortamın çok önemli olmasının yanı sıra bu ortamı sağlamak için çok fazla şeye gerek yoktur. Temiz havanın insanın ruh hali üzerinde bıraktığı olumlu etki çok önemli olduğu için masaj yapılacak olan yerin havalandırılmış olması gerekmektedir. Masaj yaparken ortamda dinlendirici bir müziğin olması kişinin gevşemesine yardımcı olacağı için kaliteli bir masaj için son derece önemlidir. Masaj yapılacak yerin ses yalıtımının düzgün olması gerekmektedir.

Masaj yapılacak odanın ışıklandırması son derece önemlidir. Işık ne masaj yapılacak kişiyi rahatsız edecek kadar parlak ne de kasvete boğacak kadar karanlık olmalıdır. Çekmeköy Masaj Salonu masaj yapmak için en iyi ortamın gün ışığı ya da mumlar ile sağlanmış loş bir ortam olduğunu belirtiyor. Masaj yaparken oluşturulan havayı bozmaması için kullanılan yağların da hafif yağlar hafif ve hoş kokulu yağlar olması gerekmektedir. Hatta masaj yapılan ortam da hafif kokulu bir tütsü de kullanılabilir. Özellikle lavanta kokusu bu iş için biçilmiş kaftandır. Lavanta hem ruhu dinlendiren hem de insanı canlandıran bir koku olması sebebiyle masajdan alınan verimin artmasına neden olacaktır.

Çekmeköy Masaj Salonu masaj yapılan ortamın havasını masöründe etkilediğine inandığı için bünyesinde çalıştığı masörleri de güler yüzlü ve temiz görünüşlü kişilerden seçer. Masaj yapılan kişinin masöre güvenip ona vücudunu teslim edip rahatlayabilmesi gerekmektedir. Bu yüzden masörler insana güven duygusu verecek kadar içten ve nazik insanlar olmalı gerekmektedir. Pek çok kişi masaj yaptırırken tanımadığı bir insanın vücut kusurlarını göreceğini düşünür ve bu düşünce onu rahatsız edebilir. Masör karşısındaki kişiye onun vücudunu yargılamayacağını hissettirmelidir. Son olarak hem sağlık açısından hem de masaj yapılan kişinin kendini rahat hissetmesi açısından kullanılan havludan yağların konulduğu şişelere kadar her şey temiz gözükmek zorundadır.