Masaj İlkeleri Nelerdir?

Her disiplinde olduğu gibi masajında kendine ait ilkeleri vardır. Anadolu Yakası Masaj Salonu bu ilkelere uygun bir şekilde müşterilerine hizmet vermektedir. Masaj ilkelerine hem masör hem de masaj yaptıracak olan kişi uymak zorundadır. Bu ilkeler hem masörün işini iyi yapabilmesi hem de müşterinin aldığı hizmetten memnun kalması için oluşturulmuştur. Bu ilkelerden en önemlisi masörün masaj yaptığı kişiye neden masaj yaptığını bilmesi ilkesidir. Masör masajı ne amaç için yaptığını bilmeli ve ona göre hizmet vermelidir. Masör ile masaj yapan kişi arasında oluşan fiziki temas hiçbir zaman kişiselleşmemelidir. Bir başka ilke ise masörün kıyafetleri ile ilgilidir. Masör mesleğine uygun bir biçimde giyinmelidir ve kıyafetleri her daim temiz olmalıdır.

Masajın masörle ilgili bu ilkelerinin yanı sıra masajın yapımıyla ilgili ilkelerde vardır. Anadolu Yakası Masaj Salonu bu ilkelerin çok önemli olduğunu ve de birinden bile taviz verilmemesi gerektiğini savunur. Bu ilkelerden ilki ve en önemli olanı masajı yönüyle ilgilidir. Masaj kalp yönünde ve de liflerin gidiş yönüne doğru yapılmalıdır. Klasik masajlar sıvazlama hareketleri başlamalıdır ve yine bu hareketler ile bitirilmelidir. Masaj başladığı andan itibaren masörün masaj yaptığı kişiyle el temasını kesmemesi gerekmektedir. Bu masaj yapılan kişinin konsantrasyonunun bozulmaması açısından son derece önemlidir. Masörün mutlaka anatomi bilmesi ve masajı ona göre yapması gerekmektedir.

Masaj ilkeleri arasında en önemli olanlarından biri de hijyen şartlarına uymaktır. Bütün toplu kullanılan alanlar gibi masaj salonlarının da temizliği ayrı bir özen gerektirmektedir. Anadolu Yakası Masaj Salonu masaj odalarının temizliğine kurumun marka değerinden daha çok insan hayatına saygı duydukları için özen gösterdiğini belirtiyor.  Masaj hareketleri ritmik ve de birbiri ile uyumlu olmalıdır. Masör masaj esnasında basınç kullanması gerektiği yerde kesinlikle kas kuvveti kullanmalıdır. Bunun yerine kendi vücut ağırlığı ile basıncı oluşturmalıdır. Bu hem masörün efor sarf edip yorulmaması hem de masaj yapılan kişinin bir ağrı yada acı hissi duymaması açısından oldukça önemlidir. Son olarak masajdan sonra masöre dinlenmesi için zaman verilmelidir.