İyi Bir Masaj İçin Gereken Şartlar

Masaj; insanın hem kan dolaşımını arttırır hem üstünden günün yorgunluğunu ve stresini atmasına yardımcı olur. Masaj tıbbı bir tedavi yöntemi olarak kullanıldığı gibi sağlıklı insanlar tarafından kendini iyi hissetmek ve vücudundaki sistemleri düzenlemek amacı ile de kullanılabilir. İyi bir masaj yaptırabilmenin ilk kuralı masajı uzman bir masör yaptırmaktır. İkinci kural ise masaj yaptırılan salonun masaj için uygun şartlarda olması gerekmektedir. Kartal Masaj Salonu müşterilerin aldıkları hizmetten memnun kalması için masaj salonunun masaj yapılacak bütün kriterlere uygun olmasına son derece önem vermektedir. İyi bir masaj için öncelikle masaj odalarının havalandırılmış olması gerekmektedir.

Soğuk bir ortamda kaslar yeterince gevşeyemeyeceği için, fazla sıcak bir ortamda da ter yüzünden rahat masaj yapılamayacağı için masaj yapılacak odanın ısısının 22 derecede sabit olması gerekmektedir. Kartal Masaj Salonu vücudun rahatlamasını sağlayıp masajdan daha fazla verim alabilmek için masajı düşük ritimli bir müzik eşliğinde yapmaktadır. Oda ışığı masaj yaptıran kişiyi ve masörü rahatsız etmeyecek düzeyde tutulmalıdır. Masajın mümkün olan en verimli şekilde geçmesi için masaj yaptıran kişinin de yapması gereken şeyler vardır. Öncelikle genel masaj yaptıracak olan kişi masaj yaptırmaya dolu mide ile gitmemelidir. Masaj yaptıracak kişinin masaj saatinin 2 saat öncesine kadar hiçbir şey yiyip içmemelidir.

Masaj yaptıran kişinin bu esnada giydiği kıyafet çok önemlidir. Masaj yaptırırken en verimli sonucu almak için Kartal Masaj Salonu müşterilerine mayo giymelerini tavsiye etmektedir. Eğer kişi rahat ederse masajı çıplak olarak yaptırabilir. Masaj esnasında hoşnut olmadığınız durumu masöre ifade etmek dışında konuşmamanız, gözlerini kapatıp rahatlamanız gerekmektedir. Eğer masaj yaptıran kişi kalp yetmezliği çekiyorsa, vücudunda tam olarak kaynamamış bir kemik bulunuyorsa ya da tendomları ile ilgili bir ameliyat geçirdiyse bu durumu mutlaka masörüne anlatmalıdır. Bu gibi durumlarda daha dikkatli bir masaj uygulanmaması çeşitli sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Ayrıca vücuda tam olarak iyileşmemiş bir kemik bulunan, böbrek yetmezliği çekenler ya da varis hastalarının kesinlikle masaj yaptırmamaları gerekmektedir.