Yıldız Masaj Salonu

 

Processing your request, Please wait....

Masaj her bedenin ihtiyacı olan bir mekanik terapi yöntemidir. Bu terapi yöntemi uygulanış şekli ve türüne göre farklı yararlar sağlasa da Yıldız Masaj Salonu faydalarını genel olarak kan dolaşımını düzenlemek, kas yapısını toparlamak, cildi yumuşatmak, akciğerde mukusun çözülmesini sağlamak, Kalın bağırsağın çalışma hızını dengelemek, sindirimi kolaylaştırmak ve dolayısıyla karın bölgesindeki şişlerin azalmasına yardımcı olmak diye anlatıyor. Masajın bu gibi faydalarının yanında psikolojik olarak da insanları rahatlattığı ve depresyona yatkın kişilerde antidepresan özelliği gösterdiği panik atak rahatsızlığı olan insanları rahatlattığı, kan dolaşımını düzenleyen masajın adet sancılarını hafiflettiği, cildi yenilediği için yaşlanmayı geciktirdiği bilimsel olarak kanıtlanmış yararlarıdır.

Masaj pek çok Avrupa ülkesinde doktorların reçeteye yazdığı ve sigortanın karşıladığı bir tedavi yöntemi olarak görülürken ülkemizde sadece rahatlamak ve keyif çatmak için yapılan bir aktivite olarak görülmektedir. Bunda çoğu yerin çalıştırdığı masaj konusunda yetkin olmayan kişilerin yaptığı sözde masajında etkisi vardır. Yetkin olmayan kişinin yaptığı masajın yararlı olmadığı gibi bazı durumlarda sağlığa zararı olduğu bilindiğinden Yıldız Masaj Salonu bütün personelini alanında yetkin eğitim almış masörlerden seçer. Masaj yaparken masajı yapan kadar dış iyi bir masajda dış etmenlerinde önemi vardır. İyi bir masaj için orta sertlikte bir zeminin üstünde olmak masaj kalitesini yükseltecek unsurlardan biridir.

Masajın süreside önemlidir. İdeal masaj süresi genel masajlarda 15 20 dakika arasında iken bölgesel masajlarda 5 10 dakikadır ve genel masajlarda masaj tok karınla yapılmamalıdır. Yıldız Masaj Salonu her masajdan önce masaj yaptıracak kişinin lavabo ihtiyacını gidermesi gerektiğini hatırlatır. Genle masajlar sabah saatlerinde ya da sabah saatlerinde imkan yoksa öğlen saatlerinde yapılması çok daha yararlı ve rahatlatıcı olacaktır. Masaj yapılırken masajın yapılış şekli belirli bir ritme göre yapılmalıdır. Böylece masaj hem kan dolaşımını arttırır hem de vücudu rahatlatır. Doğal bir uyuşturucu olan seratonin salgılanmasına yardımcı olan masaj yaptırıldığı kişide doğal ve yan etkisiz antidepresan tedavi olur. Her hangi bir sorunu olmayan sağlıklı bireylere en fazla haftada iki kere rahatlatıcı masaj tavsiye edilir.

Listing ID: 74755ec781fb1ae9

Yorumlar