Üsküdar Masaj Salonu

 

Processing your request, Please wait....

İnsanoğlu çok eski tarihlerden beri rahatlamak için masaja başvurmuştur. Gerek stresten uzaklaşmak gerekse ağrılarını rahatlatmak için kullandıkları bu yöntem günümüze kadar gelmeyi başarmış ve günümüzde sanılandan çok daha fazla yararı olduğu ortaya çıkmıştır. Masajın doğru kişi tarafından yapıldığı zaman pek çok yararı olduğunu bile Üsküdar Masaj Salonu bu yüzden alanında uzman masözlerle çalışma prensibiyle hizmet sunuyor. Masaj denilince çoğu kişinin aklına sadece derinin yoğrulması gelmektedir fakat masaj içinde tapotmen (vurma), vibrasyon(titretme), friksiyon (ovma) öfloraj (sıvazlama), petrisaj (yoğurma) gibi pek çok öğe barındırır ve bunların doğru uygulanması için masaj konusunda eğitimli olmak gerekmektedir.

Masaj yapılırken çok çeşitli maddeler kullanılabilir. Genel olarak kullanılan ana madde masaj yağlarıdır. Masaj yağları masörün eli ile masaj yaptıran kişinin derisi arasındaki sürtünmeyi azaltmak için kullanılır. Bazı otoriteler hiçbir madde olmadan yapılan kuru masajın daha yararlı olduğunu öne sürse de Üsküdar Masaj Salonu masaj yaparken cildi beslemesi açısından aromatik yağları kullanmayı tercih eder. Masaj yaparken genelde hardal yağı, zeytinyağı, susam yağı, Hindistan cevizi yağı ve Badem yağı gibi yağlar tercih edilir. Bir masör masaj yaparken seçeceğin yağın yeterince kaygan olup olmadığına, kokusunu hoş olmasına, anti alerjik olmasına ve kolay temizlenebilir olmasına özen göstermelidir. Ayrıca masaj yaptırıla masöre neden masaj yaptırıldığı hakkında bilgi vermek masörün müşteriye yardımcı olması açısından oldukça önemlidir.

Masajın iyi olup olmaması masöre bağlıdır. Üsküdar Masaj Salonu müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için işe aldığı masözlerde bir takım özellikler arar. Bunlar; öncelikle masaj yapaak kişinin çabuk yorulmayacak bir yapıya sahip olması, düzgün yumuşak ve esnek ellere sahip olması, insanın kas ve tendon anatomisini bilmesi gerekmektedir. Bu donanıma sahip kişilerin yaptığı masaj insanları her ne kadar rahatlatsa masaj yaptırmaması gereken insanlar vardır. Bunlar; vücudunda tam kaynamamış kırık bulunan hastalar, ağır kas ve sinir zedelenmesi yaşayanlar, kalp yetmezliği yaşayan insanlar, vücudunda çıkık ve yanık bulunan insanlar, kıl kökü iltihabı gibi yerel sorunlar yaşayanlar ve tanısı konulmamış hastalığı olan kişilerdir.

Listing ID: 741579d5ae55a8af

Yorumlar