Çekmeköy Masaj Salonu

 

Processing your request, Please wait....

Çekmeköy Masaj Salonu

Masaj hem rahatlatıcı hem de fizyolojik etkilerinden dolayı yüzyıllardır insan hayatında olmaya devam etti. İnsanın pek çok sistemini düzelten en çok da stresten arınıp rahatlamasını sağlayan masaj ne yazık ki günümüzde ihtiyaç olarak değil lüks olarak görülmektedir. Çekmeköy Masaj Salonu masajın iyileştirici etkisinin üstünde duran masaj teknikleri ve kullandığı özel masaj yağları ile insanların sağlık ihtiyacını karşılamaya yönelik masaj yöntemleri uyguluyor. Çıkış yeri her ne kadar Hindistan ve Çin olarak gösterilse de masaj her toplumda farklı şekillerde kendine yer bulmayı başarmıştır.

Masajın faydaları saymakla bitmeyecek kadar çok olmasına rağmen bu faydalar sadece uzman eller sayesinde kendini gösterebilirler. Evde kendi kendine yaptığınız masajın bir yararı olmadığı gibi kimi durumlarda doku zedelenmesi gibi sorunlara neden olabilir. Ayrıca masaj yaptırırken masajın kendisi kadar masajda kullanılan yağlarda önemlidir. Çekmeköy Masaj Salonu masaj yaparken kullandığı masaja destekleyici yağlar ile masajın etkisini desteklemektedir. Düzenli masaj kan dolaşımını dengelediği için varis riski bulunan kişilerde ilerde varis oluşumu riskini azaltmaktadır. Ayrıca masajın akciğerleri genişletip daha rahat nefes almaya yardımcı olduğu bilinmektedir. Kadınların en çok şikayet ettiği sorunlardan biri olan selülitin yok olmasında da masaj en etkili yöntemlerden biridir. Düzenli olarak yaptırıldığında metabolizmayı hızlandıran masaj yağ yakmayı kolaylaştırmaktadır. Bütün bunların yanında psikolojik olarak insanı rahatlatan masaj sizi stresten uzak tutmak için de son derece yararlıdır.

Masaj kullanıldığı alana ya da yapılış türüne göre oldukça geniş türleri sahip olsa da en genel anlamıyla 4 başlığa ayırmak mümkündür. Bunlar; Batı tekniği ile ve masaj yağları ile kişiye rahatlatmayı ve stresten uzak tutan İsveç masajı, genelde spor yapan kişilerin tercih ettiği ve klasik masajdan ritim ve süre farkıyla ayrılan sportif masajı, düşük tempo yavaş ritmik hareketle yapılan aromaterapi etkisi olan yağlar kullanılan aromaterapi masajı ve sadece tek bir bölgeye uygulanan bölgesel mesajlardır. Bunlar dışında Çekmeköy Masaj Salonu anti selülit masajı, deren doku masajı, aroma relax masajı, Bali masajı. Medikal mesaj ve Tayland masajı da uygulamaktadır.

Çekmeköy Masaj Salonu

Listing ID: 78457f97b9ec3c50

Yorumlar