Beylikdüzü Masaj Salonu

 

Processing your request, Please wait....

Masaj uygulandığı tekniğe göre selülite, kalbe, varise, romatizmaya ve daha pek çok şeye yarar sağlayabilen bir durum. Mekanik tedavi yöntemi olarak geçen masaj profesyonel ellerde çok daha yararlı ve sağlıklı olabiliyor Beylikdüzü Masaj Salonu uzman masöz ekibiyle sizlere kaliteli bir masaj olanağı sağlıyor. Masaj klasik masaj, aramoterapi, spor masajı ve Shiatsu olmak üzere 4 alt başlıkta incelenir. Masajın en belirgin 2 faydası kan dolaşımını hızlandırması ve esneklik vermesidir. Ayrıca masajın insan vücuduna verdiği fizyolojik etki yanında psikolojik etkisi de kanıtlamıştır. Yapılan araştırmalar masajın insanları depresyondan uzak tuttuğunu stresten daha az etkilendiklerini tespit etmiştir.18

Masaj aynı zamanda kas dokusunun yağlanmasına neden olduğu için cilt dokusunun canlı kalıp hızlandırmakta ve de kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Ayrıca masaj esnasında kullanılan yağların vücuda çeşitli yararları olduğu bilinmektedir. Beylikdüzü Masaj Salonu masajın bir lüks değil vücudun ihtiyacı olduğu ilkesini benimsemekte ve buna göre hareket etmektedir. Masajın vücut üzerinde sayısız yararı olduğu bilinse de kimi durumlarda masaj yaptırmak yararlı olmayabilir. Damar tıkanıklığı olan insanlarda, kanama eğilimi ve pıhtılaşma bozukluğu olduğu durumlarda, eklem zarı iltihaplanmalarında, kanser ve akut yaralanmaları olanlarda masaj uygulanması sakıncalıdır. Atırıca hamilelik sürecinde karın çevresine masaj yaptırmamak gerekir.

Masaj kas sapazmı olan, migren ağrılarına sahip, uykusuzluk çeken kişilerde tedavi amaçlı uygulanabileceği gibi vücudunda her hangi bir şikayeti olmayan kişiler için de Beylikdüzü Masaj Salonu hizmet vermektedir. Masajın sadece bir sağlık sorunu iyileştirmek için değil her vücudun dönem dönem ihtiyacı olan bir sağlık aktivitesi olduğunu unutmayın. Masaj yorgunluğu ve stresi alması bakımından, kan dolaşımını hızlandırması ve hücreleri yenilemesi açısından herkese yarar sağlayacak bir aktivitedir. Masajın bütün yararı eğitimli kişilerin uyguladığı takdirde gerçekleşebilir. İşinde eğil olmayan bir kişi tarafından yapılan masaj vücuda yarar sağlamadığı gibi doku zedelenmelerine, damar tıkanıklığı varsa pıhtı atmasına ve kaslarda yırtılma ve zedelenmeye neden olabilir. Ayrıca masaj vücuttaki sistemleri yavaşlatacağı için yemek yedikten hemen sonra yapılması sağlık açısından olumsuz sonuçlar doğurmasına neden olabilir.

Listing ID: 9755eaf822a6004

Yorumlar